08.01.2014 - Smutná zpráva

Smutno je u nás od začátku nového roku.
S odchodem štěňátek do nových domovů skončilo období radosti. Čekalo nás bolestné rozhodnutí. Naše  milovaná stařenka Sára a Brendička. Ještě dva dny před Štedrým dnem jsme byli u veta. U Brendičky potvrdil zvětšení kostního nádoru, dostala tabletky na bolesti. Sárinka už byla jako věchýtek, museli jsme jí pomoci vstávat, sama se nedokázala zvednout. Chtěli jsme oběma fenečkám dopřát ještě Vánoce.
Po Novém roce přišla  zpráva o rychlém úmrtí Matese Lavender Misantos. Než jsme se z toho stačili trochu vzpamatovat nastal čas vážného rozhodnutí. Brendička již nemohla chodit, vše se rychle horšilo. Babuška Sára sice se občas dokázala zvednout ale na ledu, který máme  v zahradě, to bylo moc zlé. Nožičky se jí rozjížděli a nezvedala se.
V pondělí 06.01.2014 ve 14 hodin veterinář doporučil uspání obou fenek. Psychicky jsem to nezvládla. Musel asistovat  Tonda sám.
Bože, jak moc bych je chtěla tady ještě obě mít. Obě jsou pochované v rohu zahrady na kraji lesa. Brendičko moje a ty černá Sáro nebojte, sejdeme se za Duhovým mostem. Pejsky máme skoro 50 let. Moc to vždy bolí a už je jich tam hodně našich miláčků.
Brendička - v červnu tohoto roku by se dožila 12 let. Osud jí nedopřál aby tu ještě byla. Děkujeme manželům Rémešovým za Brendičku. Byla jedinečná, úžasná, s přehledem vyhrávala výstavy, skvěle se prosadila v chovu goldenů u nás. Její potomci jsou  v chovatelských stanicích našich přátel a úspěšně pokračují v Brendino stopách. Všem, kteří mají Brendičky potomky a napsali nám soustrastné dopisy děkujeme.
Brendičko celu dobu co jsme tě přivezli jsi nám dělala radost. Děkujeme.
 
Sárinka - Ariela Chyšská buš. 28. února by se dožila 15let. Byla naše první labradorka. Pěkná, standardní, s obrovskými loveckými vlohami. Byla využívána i při naháňkách u nás v horách. Statečná černá labrouška. V deseti letech měla "na kahánku", ošklivý zánět dělohy. Svůj boj vybojovala a žila ještě skoro pět roků. Stáří ale nejde odsunout. Sárinko byla jsi skvělá  a pečlivá máma a úžasný lovec. Tvoje dcera Flérinka, je moc smutná a shání se po Tobě. Žij blaze za Duhovým mostem.
 
Dnes musel Tonda  odvézt Sofinku k Lence Nokič. Je nám to moc líto, máme jí rádi. Je to učenlivá a hodná fenečka. Bohužel naše Chanel jí do smečky nepřijala. Neustále jí napadala a  provokovala. Začalo docházet k ošklivým rvačkám. Sofi se bránila. Takže je Sofie zpět u Lenky. Poznala svou mamču Megii a hezky si spolu hrály. Leni bude to dobé uvidíš. Sofinka je chytrá a učenlivá. Držíme palce.


Tvorba stranek pro chovatele psu moonbarks studio